Воскресенье, 26 Мая, 2024 г.
О Проекте Контакты и партнеры Карта сайта
Харьков медицинский
Поиск: по названию  адресу 
Реклама

Главная / Новости /

Новая статья в разделе Валеология

СТАН АДАПТАЦІЙНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ОРГАНІЗМУ ОСІБ ВІКОМ 18 РОКІВ В РІЗНИХ ХРОНОБІОЛОГІЧНИХ ГРУПАХ
Тимченко Г. М.
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна

У статті наведений стан адаптаційних можливостей організму студентів віком 18 років в різних хронобіолоігчних групах. В групі студентської молоді відокремлені особи з вечірнім, ранковим та аритмічним хронотипами. Оцінка адаптаційних можливостей організму проводилася за допомогою індикаторів стану соматичного здоров’я організму.
Ключові слова: біоритмологічний тип, адаптаційні можливості, соматичне здоров'я.

Питання адаптації надзвичайно широке та багатогранне, охоплюючи сферу діяльності біологів, фізіологів та медиків. Фізіологія досліджує індивідуальні механізми адаптації людини, їх формування та механізми, а уявлення про адаптивні особливості людини, резерви організму, розуміння механізмів його порушень повинно лежати в основі мислення кожного сучасного науковця.
В той час, коли напружена розумова робота, прискорення ритму життя, стреси, гіподинамія, інформаційне перенавантаження, недостатність самовираження, відсутність повноцінного відпочинку, низький рівень культури спілкування – все це призводить до створення психоемоційної напруги, яка є додатковим фактором ризику для розвитку ряду хвороб серед осіб віком 18-20 років, які становлять групу студентської молоді. Початок навчання людини у навчальному закладі є новим для неї середовищем, тому і чинники, з якими вона стикається у цьому середовищі здійснюють на неї прямий або опосередкований вплив [1, 3].
Відомо, що показники біологічних ритмів широко використовують в якості критерію норми і адаптаційних можливостей організму. Наукові дані щодо значення біологічних ритмів в життєдіяльності організму все ширше використовуються при побудові сучасних концепцій медицини [3, 5]. Сучасні наукові розробки в галузях фізіології та медицини свідчать проте, що людина здорова лише тоді, коли в неї збережений внутрішній ритм та коли її біоритми синхронні з ритмами навколишнього середовища.
Актуальність досліджень в даній роботі полягає в тому, що особи віком 18 років, які складають групу першокурсників вищих навчальних закладів, безпосередньо підпадають під дію нових чинників соціального, психічного та психофізіологічного характеру, що в свою чергу порушує фізіологічний стан організму та погіршує показники здоров'я.
Метою даної роботи є виявлення рівня адаптаційних можливостей у осіб віком 18 років в залежності від біоритмологічного (хронобіологічного) типу працездатності.

Подробне ...Еще новости:
Фитолизин варшавского завода лекарственных растений, “Пензитал”, производства Шрея Лайф
Глутарсол - общие сведения
«Триптофан» Гродненского завода МП — это уникальное лекарство на основе субстанции высокоочищенной незаменимой аминокислоты.
Разработка сайта - LotusSoft ©2003-2006 LotusSoft.    med@lotussoft.com.ua

©Авторские права принадлежат исключительно автору статьи.
Отвественность за содержание материала несет автор статьи.