Пятница, 22 Января, 2021 г.
О Проекте Контакты и партнеры Карта сайта
Харьков медицинский
Поиск: по названию  адресу 
Главная / Медицинские публикации / Авторы / Министерство охраны здоровья Украины /

ЛИСТ від 25.10.2005 р. N 18.9613/18-13

 МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ І ВИРОБІВ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

ЛИСТ

від 25.10.2005 р. N 18.9613/18-13

У відповідь на Ваше звернення до Міністерства охорони здоров'я України (лист від 13.10.2005 N 11/4-18/12828) про надання роз'яснень щодо експорту незареєстрованих лікарських засобів українського виробництва Державна служба лікарських засобів і виробів медичного призначення відповідно до компетенції повідомляє наступне.

Згідно статті 18 Закону України "Про лікарські засоби" "вивезення лікарських засобів з України здійснюється в порядку, передбаченому чинним законодавством України". Таким чином, на рівні спеціального законодавства, що регулює сферу лікарських засобів, не визначається специфічних вимог щодо порядку вивезення лікарських засобів з України та їх митного оформлення.

Що ж стосується піднятого в листі питання про вивезення вироблених в Україні, але незареєстрованих в Україні лікарських засобів, повідомляємо, що відповідно до статі 10 Закону України "Про лікарські засоби" виробництво лікарських засобів в Україні здійснюється суб'єктами господарювання на підставі спеціального дозволу (ліцензії) за умови виконання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів. Згідно із пунктом 2.1.3 останніх "до виробництва допускаються лікарські засоби після їх державної реєстрації".

Таким чином, діючи в правовому полі, суб'єкт господарювання в Україні може виробляти на своєму підприємстві тільки зареєстровані в Україні лікарські засоби.

Щодо застосування норм Порядку заборони (зупинення) та вилучення з обігу лікарських засобів на території України (зі змінами), затвердженого наказом МОЗ від 12.12.2001 N 497, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 28.12.2001 за N 1091/6282, звертаємо увагу, що він поширюється на всіх суб'єктів господарювання (резидентів і нерезидентів) незалежно від їх підпорядкування та форм власності, які на території України займаються обігом лікарських засобів, та до "обігу лікарських засобів" згідно п. 2.8 Порядку відносяться чітко визначені "види діяльності, пов'язані з виробництвом, виготовленням, зберіганням, транспортуванням, пересиланням, оптовою та роздрібною реалізацією (торгівлею), придбанням, використанням лікарських засобів".

 

Заступник голови
Державної служби 

 
Ю. В. Підпружников 


 

НПО "Поверхность"
(www.mdoffice.com.ua)

 

Разработка сайта - LotusSoft ©2003-2006 LotusSoft.    med@lotussoft.com.ua

©Авторские права принадлежат исключительно автору статьи.
Отвественность за содержание материала несет автор статьи.