Воскресенье, 24 Января, 2021 г.
О Проекте Контакты и партнеры Карта сайта
Харьков медицинский
Поиск: по названию  адресу 
Главная / Медицинские публикации / Авторы / Министерство охраны здоровья Украины /

НАКАЗ від 13 червня 2005 року N 270 Про запобігання правопорушенням, посадовим зловживанням, хабарництву у вищих медичних і фармацевтичних навчальних закладах

 МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 13 червня 2005 року N 270

Про запобігання правопорушенням, посадовим зловживанням, хабарництву у вищих медичних і фармацевтичних навчальних закладах

На виконання вимог Закону України "Про боротьбу з корупцією" і рішення підсумкової Колегії Міністерства освіти і науки від 24.03.2005 та з метою запобігання правопорушенням, посадовим зловживанням, хабарництву в системі вищої медичної і фармацевтичної освіти наказую:

1. Ректорам (директорам) вищих медичних і фармацевтичних навчальних закладів I - IV рівнів акредитації:

1.1. Забезпечити контроль за дотриманням законодавчих та нормативних документів з питань вищої освіти керівниками структурних підрозділів, педагогічними і науково-педагогічними працівниками вищих навчальних закладів; не допускати посадових зловживань, правопорушень і хабарництва серед працівників навчального закладу.

1.2. Посилити відповідальність керівників структурних підрозділів навчальних закладів за дотриманням вимог чинного законодавства при проведенні навчальних занять, практики, семестрових, ліцензійних інтегрованих і державних іспитів та виконанні дипломних робіт.

1.3. Забезпечити об'єктивність оцінювання знань студентів, зокрема, шляхом удосконалення організації проведення ректорських (директорських) контрольних робіт, введенням контрольних заходів, що передбачає кредитно-модульна система.

1.4. Провести у всіх структурних підрозділах вищого навчального закладу роз'яснювальну роботу, звернувши увагу викладацького складу на розвиток і утвердження партнерських, чесних і доброзичливих стосунків із студентством. Попередити факти тиску на студентів, які інформують керівництво вищого навчального закладу про факти хабарництва, з боку викладачів та інших посадових осіб.

1.5. Провести засідання вчених і педагогічних рад вищих навчальних закладів із залученням органів студентського самоврядування з порядком денним "Вищий навчальний заклад - територія, вільна від хабарництва і корупції".

1.6. Вжити заходів щодо широкого залучення органів студентського самоврядування до роботи, спрямованої на запобігання правопорушенням, посадовим зловживанням, хабарництву у навчальному закладі.

1.7. Спільно з органами студентського самоврядування провести анонімне анкетування студентів щодо можливих фактів здирництва та хабарництва.

1.8. Забезпечити функціонування у вищому навчальному закладі "Телефону довіри", "Пошти студентської довіри" та "Стендів довіри" на факультетах (відділеннях).

1.9. Забезпечити здійснення заходів щодо недопущення фактів хабарництва та корупції при проведенні прийому до вищих навчальних закладів.

1.10. Вжити заходів щодо належного організаційного рівня роботи приймальних комісій вищих навчальних закладів та відкритості і прозорості проведення вступних випробувань, ширше запроваджувати новітні форми тестових вступних випробувань, використовуючи досвід Центру тестування МОЗ України та Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького.

1.11. Сприяти громадському контролю з боку органів місцевого самоврядування за роботою приймальної та апеляційної комісій шляхом залучення депутатів обласних (міських) рад до участі у прийомі абітурієнтів, які не задоволені розглядом їх апеляцій.

1.12. Забезпечити дотримання вимог Умов прийому до вищих навчальних закладів щодо єдиної форми і кількості вступних випробувань для абітурієнтів, які вступають на бюджетну та контрактну форми навчання.

1.13. Залучити представників обласних державних адміністрацій та обласних рад до засідання приймальної комісії під час розгляду питання зарахування на перший курс.

1.14. До 01.07.2005 проінформувати Міністерство охорони здоров'я щодо заходів, вжитих для попередження фактів хабарництва та корупції.

2. Департаменту кадрової політики, освіти і науки (Банчук М. В.):

2.1. Забезпечити виконання указів, розпоряджень та доручень Президента України, інших розпорядчих документів вищих органів виконавчої влади щодо запобігання правопорушенням, посадовим зловживанням, хабарництву в системі вищої медичної і фармацевтичної освіти.

2.2. Періодично (раз на місяць) інформувати керівництво МОЗ України щодо заходів по попередженню фактів хабарництва та корупційних діянь у вищих медичних і фармацевтичних навчальних закладах.

2.3. При оцінці дотримання умов контрактів з керівниками вищих навчальних закладів аналізувати стан роботи щодо запобігання правопорушенням, посадовим зловживанням і хабарництву.

2.4. Забезпечити контроль за роботою Центру тестування МОЗ України, приймальних та державних екзаменаційних комісій вищих навчальних закладів.

2.5. Про стан виконання даного наказу доповісти на засіданні колегії Міністерства охорони здоров'я України.

3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

Міністр 

М. В. Поліщук 


 

Разработка сайта - LotusSoft ©2003-2006 LotusSoft.    med@lotussoft.com.ua

©Авторские права принадлежат исключительно автору статьи.
Отвественность за содержание материала несет автор статьи.