❶Главная
/
❷Медицинские публикации
/
❸Законодательство
/
❹МIНIСТЕРСТВО...
/
НАКАЗ від 13 квітня 2005 року N 161 Про розвиток та удосконалення замісної підтримуючої терапії для профілактики ВІЛ/СНІДу серед споживачів наркотиків
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 13 квітня 2005 року N 161
Про розвиток та удосконалення замісної підтримуючої терапії для профілактики ВІЛ/СНІДу серед споживачів наркотиків
Із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19 вересня 2005 року N 481
На виконання Постанови Верховної Ради України від 3 лютого 2004 року "Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Соціально-економічні проблеми ВІЛ/СНІДу, наркоманії та алкоголізму в Україні та шляхи їх розв'язання", постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 N 264 "Про затвердження Концепції стратегії дій Уряду, спрямованих на попередження розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу, на період до 2011 року та Національної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих на 2004 - 2008 роки", керуючись Меморандумом про взаєморозуміння та співпрацю між Міністерством охорони здоров'я України і Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД від 22.04.2004 та змінами і доповненнями до нього від 15.10.2004, з метою профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед споживачів ін'єкційних наркотиків наказую:
1. Розпочати впровадження замісної підтримуючої терапії для хворих з опіоїдною залежністю та супутньою ВІЛ/СНІД-інфекцією в закладах охорони здоров'я за переліком, що додається.
2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської, Одеської, Херсонської обласних державних адміністрацій, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації забезпечити відповідність діяльності закладів охорони здоров'я, вказаних у додатку до п. 1 цього наказу, Ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, пересилання, ввезення, вивезення, відпуску знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затверджених наказом Держпідприємництва і МОЗ від 20.02.2001 N 39/66.
(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.09.2005 р. N 481)
3. Врахувати, що забезпечення лікувально-профілактичних закладів препаратом "Еднок (бупренорфіну гідрохлорид)" для реалізації програм замісної терапії здійснюється за рахунок гуманітарної допомоги, що надається Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД.
4. Визначити отримувачем гуманітарної допомоги ДАК "Ліки України" (за згодою) як такою, що буде проводити митне оформлення, приймання, проведення аналізу якості на митній території, зберігання та доставку препарату "Еднок (бупренорфіну гідрохлорид)", а набувачем - Київську міську наркологічну клінічну лікарню "Соціотерапія" як таку, що буде проводити розподіл вказаного препарату між закладами відповідно до затвердженого цим наказом переліку.
5. Головному позаштатному спеціалісту МОЗ України з наркології, директору Науково-методичного та клініко-реабілітаційного центру з проблем хімічних залежностей Вієвському А. М.:
Забезпечити організаційно-методичну допомогу та контроль за розподілом препаратів "Еднок (бупренорфіну гідрохлорид)" між визначеними цим наказом лікувально-профілактичними закладами, відповідно до їх потреби.
Здійснювати моніторинг та визначити кращі моделі впровадження програм замісної підтримуючої терапії з метою узагальнення досвіду та поширення на всі регіони країни.
Провести клінічні дослідження препарату "Субоксон" (бупренорфін в комбінації з налтрексоном) з метою вивчення його ефективності та включення до переліку препаратів замісної дії.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на директора Департаменту організації та розвитку медичної допомоги населенню Тарана В. М.
Додаток до п. 1 наказу МОЗ України від 13 квітня 2005 р. N 161 |
Перелік закладів охорони здоров'я, в яких впроваджується програма замісної підтримуючої терапії для хворих з опіоїдною залежністю та супутньою ВІЛ/СНІД-інфекцією
Кримський республіканський наркологічний диспансер;
Кримський республіканський центр профілактики і боротьби зі СНІДом;
Київський міський центр профілактики і боротьби зі СНІДом;
Київська міська наркологічна клінічна лікарня "Соціотерапія";
Поліклініка сімейного лікаря "Русанівка" в м. Києві;
Дніпропетровська міська поліклініка N 5 (міське наркологічне диспансерне відділення);
Дніпропетровська міська клінічна лікарня N 21 (інфекційне відділення);
Донецький обласний наркологічний диспансер;
Донецький обласний центр профілактики і боротьби зі СНІДом;
Одеський обласний наркологічний диспансер;
Одеський обласний центр профілактики і боротьби зі СНІДом;
Миколаївський обласний наркологічний диспансер;
Миколаївський обласний центр профілактики та лікування хворих на СНІД;
Херсонський обласний наркологічний диспансер.
(перелік із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.09.2005 р. N 481)
___________
|