Среда, 2 Декабря, 2020 г.
О Проекте Контакты и партнеры Карта сайта
Харьков медицинский
Поиск: по названию  адресу 
/ / / /

СРБ - латекс-тест

Інструкція

по використанню діагностикуму латексного

для виявлення С-реактивного білку

в сироватці крові людини (“ СРБ - латекс-тест”)

 

(Державний реєстраційний номер № 1248/2002)

 

            С-реактивний білок (СРБ) виявляється в сироватці при різних запальних та некротичних процесах і є показником їх гострого перебігу. Свою назву він одержав через здатність преципітувати (осаджувати) С-полісахарид клітинної мембрани пневмококу. СРБ підсилює рухливість лейкоцитів. Зв¢язуючись з Т-лімфоцитами, він впливає на їх функціональну активність, ініціюючи реакції преципітації, аглютинації, фагоцитозу і зв¢язування комплементу. Підвищення СРБ в крові починається через 14-24 години з моменту початку запалення і зникає в ході реконвалесценції. В присутності кальцію СРБ зв¢язує ліганди в полісахаридах мікроорганізмів і визиває їх елімінацію. Рівень СРБ в сироватці відображає інтенсивність запального процесу, і контроль за ним важливий для моніторінгу цих захворювань.

            СРБ є одним з пухлиніндуційованих маркерів. Синтез його посилюється у відповідь на появу в організмі пухлин різноманітних локалізацій.

            Підвищення рівню СРБ характерно для ревматизму, гострих бактеріальних, грибкових, паразитарних та вірусних інфекціях, ендокардиту, ревматоїдного артриту, туберкульозу, перитониту, інфаркту міокарда, стану після тяжких операцій, злоякісних новоутворень з метастазами, множинної мієломи.

           

Принцип методу

Оснований на виявленні в сироватці крові людини білку гострої фази – С-реактивного протеїну, який вступає в реакцію аглютинації з антитілами проти С-реативного білку, що адсорбовані на нейтральних частинках латексу.

 

Склад набору (реагенти)

1.      Реагент №1 - СРБ- латексний реагент (2) мл

2.      Реагент №2 - Розчинник (10) мл

3.      Реагент №3 - Контрольний позитивний зразок (0,1) мл.

4.      Реагент №4 - Контрольний негативний зразок (0,1) мл..

5.      Тестовий слайд (1 шт)

                                                                              Досліджуваний матеріал

            Використовують свіжу, вільну від домішок сироватку. Зберігають зразки не більше 72 годин при +2+80С. Довгострокове зберігання допускається в замороженому вигляді при температурі мінус 200С. Повторні заморозка та розтавання не рекомендуються.

            Використання гемолізованих та ліпідемічних зразків не рекомендуються.
                                                      Підготовка реагентів та проведення дослідження

            Перед постановкою дослідження набор витримують при кімнатній температурі протягом 30 хвилин.

            1 Якісне визначення

Наносять на скляну пластинку чи тестовий слайд послідовно реагенти №3-№4 по 10 мкл з інтервалом 2-3 см, потім на вільні місця наносять по 10 мкл досліджуваного матеріалу.

Легким струшуванням флакону перемішують реагент №1 і добавляють по 10 мкл в кожну краплю контрольного та досліджуваного матеріалу, перемішують скляною паличкою.

Похитують пластину протягом 3 хвилин. Оцінку результатів дослідження проводять через 5-6 хвилин. Біль пізню аглютинацію розцінюють як неспецифічну.

             2 Кількісне визначення

             З допомогою реагенту №2 готують розведення досліджуваного матеріалу – 1:1,1:2, 1:4, 1:8 і т.д. На скляну пластинку чи тестовий слайд наносять по 10 мкл кожного розведення досліджуваного матеріалу. Реагент №1 перемішують легким струшуванням флакону і до кожного розведення проби додають по 10. Перемішують скляною паличкою.

Похитують пластину протягом 3 хвилин, після чого проводять облік результатів дослідження, як вказано для якісного визначення.

 

Оцінка результатів дослідження

Реакцію вважають позитивною, коли спостерігається аглютинація частин латексу. Величину реакції оцінюють в плюсах: 4 плюси – всі частини аглютиновані, розчин прозорий; 3 плюси – ѕ частин аглютиновані, розчин прозорий по краю; 2 плюси – Ѕ частин аглютиновані, розчин мутнуватий; 1 плюс – слаба аглютинація, розчин мутний.          

При кількісному визначенні оцінку проводять згідно з останнім титром сироватки, який дав позитивний результат.

Для визначення кількості СРБ в мг/л в пробі, необхідно найбільше розведення сироватки, що дало видиму аглютинацію, помножити на 5 мг/л. Наприклад, якщоаглютинація спостерігалася в титрі досліджуваної сироватки 1:16, то необхідно 16 Х 5 мг/л = 80 мг/л СРБ.

У здорових людей може визначатися до 5 мг/л СРБ.

 

Чутливість

Чутливість тесту становить 5 мг/л. Стандартизація виконана по галузевому стандарту ДНВІ стандартизації та контролю медичних біологічних препаратів ім. Л.А.Тарасевича (Росія).  

Вимоги безпеки

1. Набор призначений тільки для діагностики in vitro. Категорично забороняється піпетування ротом.

2. Засобами індивідуального захисту при роботі з наборами є марлеві повязки  та гумові рукавички.

            3 Знезараження сироваток, тестових слайдiв чи скляних пластин проводити згiдно з наказом МОЗ СРСР №408 вiд 29.12.89 р. «О мерах по снижению заболеваемости вирусными гепатитами в стране».

 

Умови транспортування та зберігання

 

1 Набори транспортують всіма видами закритого транспорту при температурі від +4 до +100С. Допускається транспортування при температурі до 37°С не більше 72 годин.

2 Набори повинні зберігатися при температурі від +4 до +100С. Не допускається замороження!

Гарантії виробника

 

            1 Виробник гарантує відповідність якості наборів вимогам цих ТУ при додержанні споживачем наведених у них умов транспортування та зберігання.

2 Гарантійний термін зберігання становить 1 рік від дня виготовлення набору. Після закінчення терміну зберігання набори підлягають переконтролю з метою перевірки їх працездатності. 


 

ООО НПЛ "Гранум"
61050 Украина
м.Харьков,
ул. Юрьевская, 17
тел/факс (057) 714-06-03, (0572) 58-97-14
e-mail:
granum@med-market.com.ua
Разработка сайта - LotusSoft ©2003-2006 LotusSoft.    med@lotussoft.com.ua

©Авторские права принадлежат исключительно автору статьи.
Отвественность за содержание материала несет автор статьи.